Hlavní nabídka:













Vaříme v mikrovlnce:

Příprava masa v MT
Příprava zeleniny v MT
Příprava těstovin a rýže v MT

Hledání v receptech

jednotlivé výrazy oddělte (,)
Více o hledání:

Projekt je optimalizován pro rozlišení 1024x768 bodů a více
pro prohlížeče
Internet Explorer ver. 7 a vyšší
Mozila FireFox ver. 3 a vyšší

Jste právě
návštevníkem
 
Ohnivá kotleta na pomerenčích
Suroviny:
4 vepřové kotlety, sůl, pálivá paprika nebo chilli, 20 g hladké mouky, 1-2 pomeranče (podle velikosti), 4 lžíce kečupu, olej na pečení
Příprava:
Kotlety na kraji nařízneme, naklepeme, osolíme, posypeme kořením, poprášíme moukou, a opečeme na horkém oleji z obou stran asi 4 minuty. Přidáme plátky oloupanách pomerančů, každou kotletu potřeme lžící kečupu a ještě chvíli dusíme. Na talíř položíme hotovou kotletu, obložíme opečenými pomerenči a přelijeme vypečenou šťávou. Podáváme s dušenou rýží, bramborovými kroketami či hranolky.

Vepřová panenka vařená ve vakuu
Suroviny:
Vepřová panenka, sušená rajčata v oleji, chilli vločky, různé druhy celých pepřů, koriandr kuličky, rozmarýn, olivový olej, sůl
Příprava:
Vepřovou panenku odblaním (odřezky nevyhazuji ale použiji na omáčku). Sušená rajčata nakrájím na jemno, přidám špetku chilli a soli. Pokrájená rajčata smíchám s kořením (olej z rajčat si ponechám). Panenku po délce proříznu úzkým nožem a naplním okořeněnými sušenými rajčaty. Z rozmarýnu otrhám jehlice a nožem nasekám co nejjemněji. Do hmoždíře dám různobarevné pepře, koriandr a jen lehce podrtím. Smíchám rozmarýn, podrcené koření z hmoždíře a sůl. Vzniklou směsí obalím panenku. Následně panenku vložím do vakuovacího sáčku, přidám trochu oleje z rajčat a zatavím ve vakuovači. Vařím cca 7 hodin při 58°C. Než se maso uvaří můžu si připravit z odřezků z panenky omáčku. Po uvaření maso ještě lehce orestuji na pánvi na olivovém oleji. Podávám třeba se šťouchanými bramborami. Malým vylepšením je, když si panenku připravíme den předem. Koření pak masem více prostoupí.

Kuře na olivách
Suroviny:
Celé kuře, naložené vypeckované olivy, sůl, paprika sladká a pálivá, pepř, čerstvou šalvěj a tymiám, olivový olej, baby karotka, zelené fazolky, slanina, olivový olej
Příprava:
Kuře opláchněte a osušte. Osolte a sůl vetřete do kůže. Osolte i vnitřek kuřete. Do záhybu stehen a pod křídla vložte lístky šalvěje. Šalvěj vložte i do břišní dutiny. V cca 1 dl olivového oleje rozmíchejte 1 kávovou lžičku sladké papriky, dle chuti přidejte pálivou papriku. Já používám "Gulášovou papriku". Je to mírně pikantní směs paprik. Olejem potřete celé kuře a to dejte na pekáč, zakryjte a vložte do trouby. Pečeme při 160 - 170 °C. V průběhu pečení kuře potírejte výpekem. Kuře o velikosti cca 1,2 kg pečeme 45 - 60 min. V polovině pečení přidejte olivy propláchnuté vodou a několik snítek čerstvého tymiánu. Pokud olivy nepropláchnete, bude jídlo příliš slané.
V průběhu pečení si nakrájíme slaninu. Postačuje jen několik plátků pro ochucení. Na pánvi rozpálíme olej. Na oleji krátce orestujeme slaninu. Na slaninu vložíme karotku. Krátce orestujeme. Osolíme a opepříme. Podlijeme trochou vody a dusíme do měkka. Nakonec zjemníme kouskem másla. Obdobně, jako u karotky postupujeme se zelenými fazolkami. Podáváme s bramborami v libovolné úpravě.
Jídlo lze úspěšně připravovat i v mikrovlnné troubě v kombinaci s horkým vzduchem. Doba přípravy kuřete je pak na vysoký výkon a teplotě vzduchu 170 °C, 20 – 25 min.

Jehněčí na červeném a bílém víně
Suroviny:
Jehněčí plec nebo hřbet (může být i skopové), červená řepa (nejlépe baby), malé cibulky, karotka (také nejlépe baby), sušená pomerančová kůra (na 1 kg masa asi z 1 pomeranče), bílé a červené víno, olivový olej, sůl, pepř, brambory, petržel (chutnějčí je plochá než kudrnka).
Příprava:
Cibulky a červenou řepu oloupeme. V přiměřeně velké nádobě, kterou lze zakrýt, rozpálíme olivový olej. Na oleji prudce opečeme maso, jen tolik aby se povrch zatáhl. Během opékání osolíme a opeříme. Maso dáme stranou. Na rozpálený olej dáme celé cibulky a celou červenou řepu. Mnoho-li? No tolik aby bylo zakryté dno. Cibulek by mělo být o něco více než červené řepy. Pokud neseženete baby červenou řepu, použijte normální nakrájenou na větší kusy. Bude se ale připravovat déle. Po krátkém opékání vše zalijeme červeným a bílým vínem v poměru 1:1. Musíme odhadnout množství. Vína by mělo být tolik aby po vložení masa bylo maso téměř potopené. Víno přivedeme k varu. Vložíme orestované maso a pečeme v troubě zakryté při teplotě 170 - 190°C. Po 20 - 30 minutách přidejte karotku asi 2 ks na 1 porci. Vraťe do trouby a pečte dokud nebude maso zcela měkké. Podáváme s vařenými bramborami posypanými nasekanou petrželkou.

Desatero pro gril
1. Špejle na špízy před grilováním máčíme ve studené vodě, aby se snadno nespálily.
2. Suché koření na povrchu masa se brzy spálí a uhelnatí. Rožněné pokrmy proto kořeníme před odležením, nebo musíme povrch masa dostatečně omastit.
3. Nikdy negrilujeme na přímém plameni. V ohništi grilu musí dřevěné uhlí rovnoměrně sálat.
4. Nemáme-li dřevěné uhlí, nasbíráme v lese šišky.
5. Při obracení se do grilád nesmí píchat, aby nevytekla šťáva. Obracíme jenom jednou.
6. Některé grilované dobroty můžeme během opékání potírat směsí rozpuštěné slaniny, silného bujónu z masoxu a utřeného česneku.
7 .Na méně tučná grilovaná masa klademe při podávání plátky bylinkového másla, které si připravíme předem.
8. Grilování v alobalu používáme zejména pro dietní přípravu pokrmů, fólii jen lehce vymastíme. Maso upečené v alobalu si zachovává chuťové i aromatické vlastnosti a je šťavnaté a jemné.
9. Pro snadnou a rychlou přípravu je oblíbené i opékání uzeniny (párků, špekáčků či klobás). Opékáme je v celku, či krájené na špízech, nebo v kombinaci s jinými surovinami dozlatova, podáváme je tradičně se strouhaným křenem a s hořčicí.
10. K pokrmům grilovaným v přírodě je nejvhodnější chléb, případně brambory pečené v alobalu, studené omáčky a především velké množství zeleninových salátů.

Vašemu zadání odpovídá 5 záznamů.